W marcu jak w garncu, czyli nowości i zapowiedzi #3

W marcu jak w garncu, czyli nowości i zapowiedzi #3

MAGAZINE

Marzec to najbardziej figlarny miesiąc. Bardzo lubi nas zaskakiwać i dawać nam ulotne poczucie zbliżającej się wiosny. Deszcz na zmianę ze słońcem i śniegiem nikogo nie dziwi, ale denerwuje i przywołuje wiele niechcianych choróbsk. Ale marzec to również kolejny miesiąc pełen wyzwań, gdzie czeka na na stos książek i w domu i w księgarni i w bibliotece. Wybrałam kilka nowości, które wpadły mi w oko, i o których postanowiłam Wam napisać kilka słów.

kkkkk

Furie Hitlera to najpoważniejsze pozycja w tym zestawieniu. Intrygująca historia Niemek, które walczyły na froncie. Eleonora & Park to książka, o której od jakiegoś czasu jest bardzo głośno, szczególnie na zagranicznych blogach. Geek Girl to również pozycja, na temat której naczytałam się mnóstwa opinii, ale zdania były podzielone, dlatego na własnej skórze chciałabym się przekonać, kto ma rację. Natomiast Utracona i odzyskana to historia osadzona w realiach ubiegłego stulecia, co dla mnie jest ogromnym plusem każdej takiej powieści. Pęknięte odbicie to powieść o trudnym macierzyństwie oraz przeszkodach z jakimi musi się zmagać kobieta cierpiąca na depresję poporodową. Może być ciekawie, bo nie zbyt często takie tematy porusza się na kartach powieści.

kkkk

Niewidzialny człowiek z Salem to powieść sztokholmskiego pisarza, więc nic więcej nie trzeba dodawać. Ostatni taniec to kolejna powieść w tym zestawieniu z serii romansów historycznych. Moje historie prawdziwe to zbiór opowieści Pana Wiśniewskiego, które od lat zachwycają polskich czytelników, ale których sama jeszcze nie miałam okazji nadrobić. Kolekcjoner skór to kolejny thriller psychologiczny napisany przez jednego z moich ulubionych pisarzy tego typu literatury. Kochani dlaczego się poddaliście? to powieść, która w polskim wydaniu wzbudziła ogromne kontrowersje i oburzenie ze względu na tytuł i okładkę. Ja natomiast idę z duchem powiedzenia Nie oceniaj książki po okładce i przymykam oko na tłumaczenie i wygląd. Mnie książka przekonała, bo nazbierała naprawdę tysiące pochlebnych opinii na zagranicznych blogach. Przeznaczenie bohaterów to książka, która początkowo urzekła mnie swoją okładką, ale później okazało się, że jest tylko lepiej. Teoria niegrzecznej dziewczynki  to historia rozgrywająca się w dziewiętnastowiecznej Ameryce, oparta na prawdziwej historii sióstr Fox, które odegrały ważną rolę w rozwoju spirytyzmu, a więc może być ciekawie.

To już wszystkie książki, o których chciałam Wam wspomnieć. Macie jakieś swoje typy albo książki, na które czekacie w tym miesiącu?

Reklamy

Jedna myśl w temacie “W marcu jak w garncu, czyli nowości i zapowiedzi #3

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s